SAÇ EKİMİ YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
YANLIŞ SAÇ EKİMİ VE DÜZELTME OPERASYONLARI
4 Şubat 2021
GEBELİKTE BESLENME
6 Şubat 2021

SAÇ EKİMİ YAPTIRMADAN ÖNCE MUTLAKA SORUN

Saç ekiminde hangi teknik daha başarılı sonuçlar alınıyor? Doğal görünümlü saç ekimi operasyonun başarısını belirleyen en önemli işlem nedir? FUE Tekniği nedir?

Saç ekiminde hangi teknik daha başarılı sonuçlar alınıyor?

 

  • DHI Tekniği
  • Icegraft Tekniği
  • Tıraşsız saç ekim tekniği
  • Micro Fue
  • Safir Fue Tekniği

Saç ekimi için birçok kafa karıştıran teknik mevcut. Her birinin farklı avantajları olan bu tekniklerin ortak yönü ise kişiye özel planlama yapılmasıdır. Kişiye özel planlama yapılmadan hangi teknik kullanılırsa kullanılsın sonuçlar başarısız olacaktır. Standart saç ekimi tekniği söz konusu değildir. Çünkü herkesin kök saç bölgesi, saç teli yapısı, dökülme alanı, beklentisi, saç ekim ihtiyacına göre farklı planlamalar yapılmalıdır.

Doğal görünümlü saç ekimi operasyonun başarısını belirleyen en önemli işlem nedir?

Kişinin yüz şekline, kafa yapısına uygun öz saç çizgisi tasarlanması doğal sonuçlar elde edilmesinde ekim tekniği kadar önemli rol oynamaktadır. Ekim yapılacak kişinin baş anatomisi bu çizginin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Hazırlanan çizimler için son karar hasta ile birlikte alınır. Bu nedenle beklentilerin dışında bir sonuç ortaya çıkmaz. Safir Fue tekniği ile bunu yakalamak oldukça kolaydır.

Safir Fue Tekniğini diğer tekniklerden ayıran avantajlar nelerdir?

Safir doğal bir element olduğu cilde daha az zarar verir bu nedenle saç ekimi iyileşme hızı diğer tekniklere göre çok daha hızlıdır, Safir Fue Tekniğinin ikinci önemli avantajı ise saç kökleri doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü oluşturur, yön değiştirmeleri engellenir bunun sonucunda doğal sonuçlar ortaya çıkar.

 

Saç ekiminden sonraki süreçte nelere dikkat etmeliyim?

Saç ekiminde ilk 10 günlük süreçte yapılması gerekenler ekimden sonraki sürecin en önemli kısmını oluşturuyor. Saç ekilen bölgeye herhangi bir darbe alınmaması bu süreçte oldukça önemli. İşlemden sonra tavsiye edilecek olan özel bakım şampuanları ve yıkama losyonları mutlaka kullanılmalıdır. Hijyenin sağlanması, iyileşmenin hızlanması saç köklerinin zarar görmemesi için dikkatli ve özenli bir şekilde kullanılmalıdır.

İşlemden ne kadar zaman sonra saçlarım çıkar?

İşlemden hemen sonra 1-2 gün içerisinde kişi iş yaşamına aile yaşamına hemen dönebilir. 10 günlük süre içerisinde ise ekim yapılan bölgede oluşan minik kabuklanmalar yavaş yavaş dökülmeye başlar. Kişiye bağlı olmakla birlikte 3-4 ay süre civarında yeni saçlar çıkmaya başlar. Bu ideal saç ekimi sürecidir.

Saç ekiminde başarıyı artırmak için destek tedavileri var mı?

Saç ekimi sonrası en önemli destek tedavisi PRP işlemidir. PRP işlemi kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerin zenginleştirilmesi sonucu elde edilen bir serumdur. Saç köklerinin beslenmesi ve onarılması PRP tedavisi mümkün olmaktadır.


PRP tedavisine ne kadar süre devam etmeliyim?

PRP tedavisi saç ekim işleminden 1 ay sonrası için önerilen bilimsel kanıta dayalı etkili ve doğal bir tedavi yöntemidir. Yöntem sadece saç tedavileri için değil vücudun pek çok organının ve alanının tedavi edilmesinde de kullanılır. Yaklaşık 30 dakika süren işlem hastanın ihtiyacına göre 1 aylık aralıklarla 3-6 seans planlanabilir.

 

Güvenilir ve başarılı saç ekimi sonuçları için merkezimizden randevu alabilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Saç ekimi ile ilgili her türlü sorularınız için bize ulaşabilir ekibimizden destek alabilirsiniz.