Saç Ekimi - Safir Perkutan Tekniği - Ücretsiz Saç Analizi
Saç Ekimi

Saç Ekimi
Ücretsiz Saç Analizi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; dökülmüş veya seyrelmiş saçların restore edilmesi, yeniden yerine koyulabilmesi amacıyla yapılan estetik cerrahi bir operasyondur. Kaş, sakal ve bıyık eksikliklerinde, bu alanların onarımı / ekimi için materyal olarak yine saç bölgelesinden alınan kıl kökleri kullanılmaktadır.

Bu nedenle saç ekimi tanım kapsamına kaş ekimi, sakal bıyık ekimide girmektedir. Saç ekimi sayesinde dökülen seyrelen saçlarınızı yenileyebilir, doğal ve sık bir görünümüne sahip olabilirsiniz. Saç ekimi ameliyatı, diğer birçok estetik operasyona göre daha basit hasta için daha az yıpratıcı ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir.

Genel bir tanımını yapmak gerekirse saç nakli, vücuttaki göğüs, kol , bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir.

Safir Perkutan Tekniği

Safir perkutan tekniği ile kökler iki boyutlu yarıklar içine değil çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen ve dokuya zarar vermeyen safir uçlu özel cihazlarla açılan üç boyutlu kanallar içine ekilir.

Safir saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği yuvaların açılması için kullanılan doğal safir taşından elde edilen ve cilt dokusuna zarar vermeyen bu teknikle kanal sayısı artması sağlanır ve iki kat daha sık saç ekimi yapılmış olur. Doğal sonuç sağlayan bu teknikle saçlar doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü oluşturur ve yön değiştirmeleri engellenir.

Safir saç ekiminin avantajları nelerdir?

İlgi Alanları