Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Fiyatları - Kardelen Tıp Merkezi

Hemen Randevu Alın!

Size özel fırsatlardan yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Al!

Saç ekimi, son yıllarda popülaritesi artan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde insanların karşı karşıya kaldığı kozmetik sorunların başında saç dökülmesi gelmektedir. Saç dökülmesi ya da seyrelmesi erkeklere has bir durum olduğu düşünülse de kadınlar da zaman zaman bu problem ile karşı karşıya kalırlar. Günlük 50 ila 100 tel arasında olan saç dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir. Bu sayının üzerinde saç dökülmesi söz konusu ise bir uzmandan destek alınmalıdır. Erkek ya da kadınların yaşadığı saç dökülmesi sorunu saç PRP, saç mezoterapisi gibi çeşitli tedaviler ile azaltılarak önlenebilir. Fakat yoğun dökülme yaşanmış bireylerde kalıcı çözüm olarak saç ekimi operasyonu yapılmalıdır.

Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi teknikleri, iyileşme süreci ve saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için okumaya devam edin.

Saç Ekimi

 

Saç ekimi, saç dökülmesinden dolayı meydana gelen seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi operasyonunda hastanın ense bölgesinden sağlıklı ve genetik olarak dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanır. Kellik veya seyrelme oluşan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Saç ekimi lokal anestezi alınarak yapılan bir mikro cerrahi operasyonudur. Bu yüzden hastane ortamında ve anestezi doktoru eşliğinde saç restorasyonu olarak da anılan ekim ameliyatı yapılmalıdır. 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemleri 4 temel aşamada gerçekleştirilmektedir. Bunlar;

Saç Ön Hat Çizimi

Saç ekim işleminde en önemli işlemlerden biri de ön hat çizimidir. Yüzün şekline ve saç yoğunluğuna uygun yapılmalıdır. Bu tasarım, merkezimizde saç ekme işlemi, alanında uzman ekiplerimiz kontrolünde lazer aleti kullanılarak yapılmaktadır.

Saç Köklerinin Toplanması

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen hasta hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE motoru yardımı ile tek tek toplanır. Bu sırada köklerin zarar görmemesi oldukça önemlidir. Greft adı verilen bu saç köklerinin her biri ortalama 2-3 kıldan oluşmaktadır. 

Kanalların Açılması 

Saç köklerinin yerleştirileceği kanalların bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması yapılan işlemin ve saçın çıkma oranını etkiler. Ekilecek olan saç kökünün büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına oldukça dikkat edilmelidir. Açılan kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır. 

Köklerin Açılan Kanallara Ekilmesi

Son aşama olan köklerin açılan kanallara 40-45 derecelik açı ile teker teker yerleştirilmesidir. Bütün kökler açılan kanallara yerleştirildikten sonra saç ektirme işlemi tamamlanmış olur.

Saç Ekimi İşleminde Kullanılan Teknikler

Gelişen teknoloji ile beraber günümüzde saç ektirme yöntemleri başarılı bir şekilde uygulanır. Uygulanacak olan yöntem hastanın ihtiyacına ve talebine göre özel olarak seçilmektedir. Hangi yöntemin kullanılacağı hususunda doktor ve hastanın ortak görüşü etkili olmaktadır.

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Bütün dünyada saç dökülmesi ve saç kaybı gibi problemlerin kalıcı olarak çözümlenmesinde kullanılan güncel bir tekniktir. Toplamda üç farklı aşamadan oluşan FUE saç ekimi, dökülme yaşanmamış  saçlı bölgeden toplanan saç köklerinin seyrelme yaşanan alana ekilmesi prensibine dayanır. FUE yöntemine kişiler yalnızca 6-8 saatlerini ayırarak kendi kıl kökleri kullanılarak ömür boyu kullanacakları doğal ve sağlıklı saçlara sahip olur. 

Saç ektirme işleminde en güncel teknoloji saç köklerinin mikro motor yardımı ile toplandığı, lokal anestezi yardımı ile yapılan mikro cerrahi işlem olan FUE yöntemidir. Bu yöntem bütün saç ekim tekniklerine temel oluşturur.

Bütün saç ekim yöntemlerinde temel aşamalar aynıdır. Kökler toplanır, kanallar açılır ve toplanan kökler açılan kanallara ekilir. Saç ekimi yöntemlerinin birbirinden ayrıldığı farklılıklar ise kökler toplandığında kullanılan cihaz, kanallar açılırken ve ekim sırasında kullanılan medikal aletlerden kaynaklanmaktadır. Bu farklılıklar nedeni ile saç ekimi tekniklerinin farklı adlandırılmasına yol açmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi uygulamasında ise, tüm dünyada en çok tercih edilen ve sıklıkla kullanılan FUE yönteminde olduğu gibi kanal açma işleminin oldukça kıymetli bir maden olan safirden üretilmiş olan kalem tipinde olan alet kullanılır. Safir FUE saç ekiminde çelik uçlar yerine safirden yapılmış uçlara sahip olan kalemler kullanılır. Bu sayede iyileşme süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Saç ekimi işlemi yapılan deride daha az doku tahribatı yapar. Daha sık bir ekim yapılmasına olanak sağlar. Safir FUE yönteminde kişiler işlemin ardından konforlu bir iyileşme süreci yaşarlar.  

Tıraşsız Saç Ekimi – (DHI Tekniği)

DHI yöntemi genellikle saçınızın tepe bölgesinde, ön hat bölümünde kısmi dökülmeler veya seyreklik olması durumunda saç ekim operasyonunda kullanılan bir tekniktir.

DHI yönteminde köklerin alındığı yani donör bölge diye adlandırdığımız saçın arka kısmından kökler mikro cerrahi işlem olan FUE yöntemiyle alınır. Doğrudan saç ekimi olarak adlandırılan tıraşsız saç ekimi yönteminde choi adlı medikal kalem kullanılarak kanal açılır ve saç ekim işlemi aynı anda yapılır.

Saç kökleri kısa bir süre için dış ortamda kaldığından dolayı greftlerin sağlıklı kalma ihtimalleri daha yüksektir. Böylece operasyon başarı oranı daha yüksek olmaktadır. DHI yönteminde saç ekim operasyonundan sonra iyileşme hızı çok hızlı olduğundan kişi günlük yaşamına kısa sürede döner.

Saç PRP Tedavisi

Son senelerde, kişiler vücutlarında beğenmedikleri ya da memnun olmadıkları bölgeleri düzeltmek veya bazı sıkıntılı durumları iyileştirmek için birden fazla yöntem uygulanmaktadır. Saç PRP de bu yöntemlerden biri olmaktadır. Kişi saçlarında dökülme fark ettiğinde geri dönüşü olmayan saç kayıpları yaşanmadan önce uygulanabilecek olan bu yöntem saçların güçlenmesini, gürleşmesini ve sağlıklı bir yapıya ve görünüme sahip olmasını sağlar.

Saç PRP Tedavisi

 

Saç PRP yöntemi, kişinin kendi vücudundan kanın alınarak zengin maddeler ile işlem görmesi ve kişinin sorunlu olan saç yapısına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Kişinin vücudundan alınan kan, plazmasının özel bir işlem yardımı ile ayrışması sağlanır. Daha sonra özel işlem görmüş olan kan kişinin sorunlu olan saç diplerine enjekte edilir. İçinde ilaç ya da herhangi bir madde olmayan bu yöntem, tümüyle doğal bir yenileme süreci sağlar. Saç PRP tedavisi sorunlu olan saç bölgelerindeki saçların dökülmesini önler, saç tellerinde kalınlaşma olmasını sağlar, zayıf ve kırılgan olan saçların güçlenmesi için gerekli desteği sağlar.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim operasyonlarında operasyon fiyatları yönteme göre değişiklik göstermektedir. Kurumumuzda saç ekim operasyonlarında iki çeşit yöntem kullanılmaktadır, bunlardan birincisi Safir Fue yöntemi bir diğeri ise DHI (Choi kalem) yöntemidir.

Operasyon öncesi Uzman doktor tarafından yapılan ön muayene ile operasyonun hangi yöntemde yapılacağına karar verilir ve operasyon fiyat ücretlendirmesi bu şekilde yapılmaktadır. Safir Fue yöntemi saç ekim operasyonunda alınabilecek greft sayısı maksimum greft üzerinden değerlendirilmektedir. Saç ekim operasyonunda alınabilecek greft sayısı kişinin donör bölgesine oranla Uzm. Doktorumuz tarafından saç ekim operasyonu öncesi muayenede karar verilir. Greft sayıları ortalama 3000-6000 greft arası değişmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

DHI (Choi kalem) yöntemi ise dökülen saçları sıkılaştırma yöntemidir. Mikro cerrahi motor ile alınan kökler Choi adı verilen özel kalem ile kanal açılırken alınan köklerin yerleştirilmesi aynı anda yapılır ve bu şekilde operasyon sonrası daha doğal bir görünüm olması sağlanır.Saç Ekim Operasyon Paketi

Saç Ekim Operasyonu ve Sağlık Hizmetleri

 • Ön muayene
 • Doktor gözetiminde VIP klinikte saç ekim operasyonu
 • Operasyon öncesi kan tahlilleri ve Laboratuvar hizmetleri 
 • Lazer aleti ile ön hat çizimi
 • Özel basınçlı tıbbi cihaz ile lokal anestezi
 • Fue (Follicular Unit Extraction) yöntemi mikro motor ile köklerin uzman ekiplerimiz tarafından alınması
 • Safir uç ile kanal açımı
 • Operasyon sonrası muayene
 • 7/24 Doktor ve Hemşire desteği

Saç Ekim Operasyonu Sonrası

 • Uzman ekiplerimiz tarafında operasyon sonrası ilk saç yıkama
 • Bandajların çıkarılması ve pansuman
 • Medikal destek ve tıbbi paket (Saç bandı, Şapka, Şampuan+ Losyon, Boyun Yastığı, İşlem sonrası ilaçlar)

Transfer Hizmetleri

Havaalanı – Otel ve Otel – Havaalanı Özel Vıp Transfer hizmetleri

VIP Transfer

 

Konaklama Hizmetleri

5 Yıldızlı kliniğe yakın konumdaki anlaşmalı otelimizde İstanbul – Maltepe’de 2-3 gece konaklama, Anadolu Yakası’nın en keyifli lokasyonlarından biri olan Maltepe’de yer alan Burgu Arjaan By Rotana anlaşmalı otelimizin modern bir anlayışla dekore edilen konforlu odalarında, kusursuz deniz ve Prens Adaları manzarası eşliğinde konaklama deneyiminizi unutulmaz bir anıya dönüştürmek için size en uygun odayı seçin ve anın keyfini yaşayın.

Konaklama

Uzun süreli saç dökülmesi ve saçlarda seyreklik problemi yaşıyorsanız, mutlaka kliniğimize gelmenizi ve ekim konusunda uzmanlaşmış hekimlerimizden yardım almanızı öneririz. Bu tedavi yöntemi ile çok daha kısa sürede ve kalıcı bir şekilde yoğun ve doğal görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Konsültasyon randevusu veya daha fazla bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Referanslar: WebMD , NHS

sac-ekimi-ise-yarar-mi

İçindekiler

Randevu Alın!

Size özel yararlanmak için hemen iletişime geçin

contact

Hemen Randevu Alın!

Sıkça Sorulan Sorular

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Yaşa hormonlara ve ailesel kalıtıma bağlı saç dökülmesi yaşayan erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bu neden ile erkeklerde en sık görülen estetik müdahale saç ekimi olmaktadır.

Saç ekimi, saç prp ve tıraşsız saç ekim işlemlerini uzman sağlık çalışanları yapmaktadır.

Saç ekim operasyonu cerrahi bir işlem olduğundan dolayı ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastane ortamında yapılması gerekir.

Doktorunuzla yapacağınız görüşme esnasında, saç analizi, dökülme tipi ve verici alan kontrolleri ekip tarafından yapılacak ardından uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

Ekilmesi gereken saç miktarı sayısı belli özelliklere bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Saç dökülmesinin tipi en önemlisidir. Ekilebilecek saç köklerini belirleyen diğer etmenler ise saç rengi, saçın biçimi, saç telinin kalınlığı ve saç dökülmesinin gelecek dönemde devam edip etmeyeceği konusudur.

Saç ekim işleminde istenilen sonuçların alınamadığına zaman şahit oluyoruz. İşin ehli olmayanlar tarafından yapılan merdiven altı tabir edilen noktalarda yapılan işlemler oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor.

Çok uzun yıllardan bu yana ülkemizde ve dünyada uygulanan FUE saç ekim yöntemi doğru yapıldığında doğal sonuçları ile yüz güldürürken, yanlış ve eksik uygulamalar sonucu işlem hayal kırıklığı ile de sonuçlanabiliyor.

Saç ekimi yapıldığında tam yapılması gereken ve sonuçları yüz güldüren bir işlem olmalıdır. İşlemin çok olumlu psikolojik, fizyolojik ve sosyolojik sonuçlarının alınabilmesi için işlem düşünenlerin işlemden önce yapması gerekenleri mutlaka ihmal etmemelidir. Uygulama öncesi ve sonrasında yapabileceklerinizi misafirlerimiz için listeledik.

Saç ekimi merkezini ve ekibini karar işleme karar vermeden önce çok iyi araştırın.
Ekimi yapacak doktorun ve ekibinin daha önceki işlemlerini inceleyin.
Saç ekimi yapacak yetkileri olup olmadığı sorgulayın, belgelendirilmesini isteyin.
Yetkisi olmayanlara iyi referans vereseler bile inanmayın.
Ucuz fiyatlara saç ekimi yapan, özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerden uzak durun.
Saç ekimi işlemi öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri dikkatle inceleyerek, bunları ihmal etmediğinden emin olun.
Güvenilir ve başarılı saç ekimi sonuçları için merkezimizden randevu alabilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Saç ekimi yapıldığında tam yapılması gereken ve sonuçları yüz güldüren bir işlem olmalıdır. İşlemin çok olumlu psikolojik, fizyolojik ve sosyolojik sonuçlarının alınabilmesi için işlem düşünenlerin işlemden önce yapması gerekenleri mutlaka ihmal etmemelidir. Uygulama öncesi ve sonrasında yapabileceklerinizi misafirlerimiz için listeledik.
Saç ekimi merkezini ve ekibini karar işleme karar vermeden önce çok iyi araştırın.Ekimi yapacak doktorun ve ekibinin daha önceki işlemlerini inceleyin.Saç ekimi yapacak yetkileri olup olmadığı sorgulayın, belgelendirilmesini isteyin.Yetkisi olmayanlara iyi referans vereseler bile inanmayın.Ucuz fiyatlara saç ekimi yapan, özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerden uzak durun.Saç ekimi işlemi öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri dikkatle inceleyerek, bunları ihmal etmediğinden emin olun.Güvenilir ve başarılı saç ekimi sonuçları için merkezimizden randevu alabilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Safir doğal bir element olduğu cilde daha az zarar verir bu nedenle saç ekimi iyileşme hızı diğer tekniklere göre çok daha hızlıdır, Safir Fue Tekniğinin ikinci önemli avantajı ise saç kökleri doğru açılarla ekildiği için ideal görüntü oluşturur, yön değiştirmeleri engellenir bunun sonucunda doğal sonuçlar ortaya çıkar.

Saç ekiminde ilk 10 günlük süreçte yapılması gerekenler ekimden sonraki sürecin en önemli kısmını oluşturuyor. Saç ekilen bölgeye herhangi bir darbe alınmaması bu süreçte oldukça önemli. İşlemden sonra tavsiye edilecek olan özel bakım şampuanları ve yıkama losyonları mutlaka kullanılmalıdır. Hijyenin sağlanması, iyileşmenin hızlanması saç köklerinin zarar görmemesi için dikkatli ve özenli bir şekilde kullanılmalıdır.

İşlemden hemen sonra 1-2 gün içerisinde kişi iş yaşamına aile yaşamına hemen dönebilir. 10 günlük süre içerisinde ise ekim yapılan bölgede oluşan minik kabuklanmalar yavaş yavaş dökülmeye başlar. Kişiye bağlı olmakla birlikte 3-4 ay süre civarında yeni saçlar çıkmaya başlar. Bu ideal saç ekimi sürecidir.

Saç ekimi sonrası en önemli destek tedavisi PRP işlemidir. PRP işlemi kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerin zenginleştirilmesi sonucu elde edilen bir serumdur. Saç köklerinin beslenmesi ve onarılması PRP tedavisi mümkün olmaktadır.

iletisim

Randevu Talep Formu

Bize bir soru sorun. Tıbbi danışmanımız daha fazla bilgi için en kısa sürede size ulaşacaktır.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
=
Onay kutuları
iletisim-cagri

BUGÜN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

bir uzmanla konuşun